КМДА Київська міська державна адміністрація


26 квітня 2024

Повідомлення про проведення громадського обговорення проєкту рішення Київської міської ради «Про затвердження Положення про ярмарки у місті Києві»

1. Орган виконавчої влади, який проводить обговорення:

Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

2. Питання або назва проєкту акта, винесеного на обговорення:

Проєкт рішення Київської міської ради «Про затвердження Положення про ярмарки у місті Києві».

На сьогодні, проведення на території міста Києва щотижневих сільськогосподарських ярмарків з продажу продуктів харчування та сезонних ярмарків з продажу продовольчих та непродовольчих товарів регулюється розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 26.05.2015 № 507 «Про проведення ярмарків у м. Києві».

З метою покращення якості проведення та вдосконалення організації ярмаркових заходів, беручи до уваги багаторічний досвід та враховуючи сучасні технологічні тенденції та можливості, виникла необхідність у переформатуванні нормативного регулювання зазначеного питання на місцевому рівні.

Задля виконання поставленої мети Департаментом інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) створено модуль «Ярмарки» в програмному забезпеченні «Програмна платформа для надання електронних послуг, у тому числі адміністративних» (далі – Програма) завданням якого є реалізація права кожного на доступ до електронних послуг та отримання інформації з електронних інформаційних ресурсів територіальної громади міста Києва, зокрема у сфері торговельно-ярмаркової діяльності на території міста Києва.

Можливості створеного модуля «Ярмарки» передбачатимуть ряд якісних змін, зокрема:

• для учасників ярмаркових заходів:

швидке подання заявки на участь у сезонних та сільськогосподарських ярмарках м. Києва (потенційному учаснику ярмарку достатньо зареєструватися в системі та завантажити необхідний пакет документів);

доступ до схем розміщення об’єктів торгівлі на сезонних та сільськогосподарських ярмарках м. Києва та надасть вичерпну інформацію про кількість торговельних місць, групи товарів тощо (тобто учасник віддалено та самостійно зможе дізнатись про наявність вільних місць для реалізації необхідної групи товарів без подання письмового запиту до організатора та очікування відповіді) /або можливість вибору торговельного місця та оплати послуги щодо участі у ярмарку;

• для організатора ярмарку:

генерацію QR-коду, за яким буде доступна вся інформація щодо учасника ярмарку та надані ним документи/або створення реєстру учасників ярмарків, який буде доступний в адміністративній системі, даний реєстр міститиме список усіх поданих заявок на участь у ярмарках від фізичних осіб підприємців та юридичних осіб з можливістю перегляду кожної заявки окремо;

створення реєстру ярмарків, який буде містити список усіх запланованих та проведених ярмарків, інформація щодо яких надходитиме на IAC «Майно» (інтеграція з зовнішніми інформаційними системами);

модернізацію «Програмної платформи для надання послуг, у тому числі адміністративних», налаштування розширеної рольової моделі, яка забезпечить роботу системи згідно з розподіленими рольовими обов’язками користувачів, які вони виконуватимуть в межах функціональності системи.

Враховуючи вимоги нормопроєктувальної техніки та необхідності введення великої кількості змін до діючого регулювання, відсутня можливість внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 26.05.2015 № 507 «Про проведення ярмарків у м. Києві», у зв’язку з чим, було розроблено проєкт рішення Київської міської ради «Про затвердження Положення про ярмарки у місті Києві».

3. Альтернативні варіанти вирішення питання:

- підготовка проєкту без зауважень громадськості;

- підготовка проєкту із урахуванням отриманих пропозицій та зауважень.

4. Соціальні групи населення та заінтересовані сторони, на які поширюватиметься дія прийнятого рішення:

  • Всеукраїнська асоціація «Ярмарки України»;
  • громадські організації та об’єднання підприємців;
  • безпосередні виробники харчової та переробної промисловості;
  • фермерські господарства, фермери;
  • суб’єкти господарювання.

5. Можливі наслідки проведення в життя кожного альтернативного рішення для різних соціальних груп населення та заінтересованих сторін:

Прийняття проєкту рішення Київської міської ради «Про затвердження Положення про ярмарки у місті Києві» необхідне для запровадження модуля «Ярмарки» та покращення якості проведення ярмаркових заходів на території міста Києва.

6. Спосіб забезпечення участі в обговоренні представників визначених соціальних груп населення та заінтересованих сторін:

Надання пропозицій та зауважень до оприлюдненого на офіційному порталі Києва проєкту рішення Київської міської ради «Про затвердження Положення про ярмарки у місті Києві»

7. Термін проведення громадського обговорення:

з 26 квітня по 11 травня 2024 року.

8. Форма громадського обговорення:

Електронна консультація.

9. Подання пропозицій і зауважень за формою:

До 11 травня 2024 року прохання подати відповідні пропозиції або зауваження.

Прізвище __________________________________________________________

Ім’я ______________________________________________________________

По батькові ________________________________________________________

Організація (установа) _______________________________________________

Посада ____________________________________________________________

Тел./факс/ e-mail ____________________________________________________

Пропозиції _________________________________________________________

10. Адреса подання пропозицій і зауважень, що винесене на громадське обговорення:

Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), вул. Басейна, 1/2А, м. Київ, 01004, е-mail: [email protected].

11. Прізвище, ім'я, по батькові відповідальної особи:

Навицька Олена Сергіївна – начальник відділу продовольчих ресурсів управління торгівлі та побуту Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації.).

12. Строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення:

Звіт за результатами обговорення буде оприлюднений на Єдиному веб-порталі територіальної громади міста Києва не пізніше, ніж за два тижні після закінчення обговорення.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.