Повідомлення про проведення громадського обговорення проєкту рішення Київської міської ради «Про затвердження Положення про надання грантової допомоги на відкриття власного бізнесу киянам – Захисникам та Захисницям України»

1. Орган виконавчої влади, який проводить обговорення:

Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

2. Питання або назва проєкту акта, винесеного на обговорення:

Проєкт рішення Київської міської ради «Про затвердження Положення про надання грантової допомоги на відкриття власного бізнесу киянам – Захисникам та Захисницям України».

У столиці з 2014 року щорічно зростає кількість киян – учасників бойових дій. Так, станом на 24.02.2022 в місті Києві кількість киян, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, становила 31137 осіб (з них 1534 особи з інвалідністю внаслідок війни, тобто 5 %). З початком повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну цей показник суттєво збільшується, та станом на кінець року, за попередніми розрахунками, становитиме орієнтовно 100 тис. осіб. Кількість членів родин військовослужбовців відповідно теж збільшилась в 3-4 рази. В подальшому передбачається збільшення зазначеної категорії громадян ще у 1,5-2 рази.

Нагальною є й проблема безробіття серед киян – учасників бойових дій, які звільнилися з військової служби: статистично, майже половина з них стикались із цією проблемою. Широке розповсюдження безробіття серед киян – учасників бойових дій певною мірою можна пояснити недостатньою кількістю створених можливостей для набуття нових та розвитку існуючих навичок цивільної роботи в певному віці. Вірогідним шляхом вирішення цієї проблеми є розробка спеціальних програм із працевлаштування, стажування, перекваліфікації, надання грантів для відкриття власного бізнесу тощо.

Враховуючи зазначене вище, Міською цільовою програмою «Підтримка киян – Захисників та Захисниць України» на 2023-2025 роки», затвердженою рішенням Київської міської ради від 23.03.2023 № 6254/6295, передбачено захід 2.4. «Надання грантової допомоги на відкриття власного бізнесу киянам – Захисникам та Захисницям України» для реалізації якого передбачається видати рішення Київської міської ради «Про затвердження Положення про надання грантової допомоги на відкриття власного бізнесу киянам – Захисникам та Захисницям України».

3. Альтернативні варіанти вирішення питання:

- підготовка проєкту без зауважень громадськості;

- підготовка проєкту із урахуванням отриманих пропозицій та зауважень.

4.Соціальні групи населення та заінтересовані сторони, на які поширюватиметься дія прийнятого рішення:

  • громадські організації та об’єднання підприємців та промисловців;
  • підприємства, організації та об’єднання;
  • бізнес-кола.

5. Можливі наслідки проведення в життя кожного альтернативного рішення для різних соціальних груп населення та заінтересованих сторін:

Затвердити прозорий та ефективний механізм надання грантової допомоги на відкриття власного бізнесу киянам – Захисникам та Захисницям України.

Підвищити рівень зайнятості населення та створити нові робочі місця.

Зменшити соціальну напруженість серед учасників бойових дій.

6. Спосіб забезпечення участі в обговоренні представників визначених соціальних груп населення та заінтересованих сторін:

Надання пропозицій та зауважень до оприлюдненого на офіційному порталі Києва проєкту рішення Київської міської ради «Про затвердження Положення про надання грантової допомоги на відкриття власного бізнесу киянам – Захисникам та Захисницям України».

7. Термін проведення громадського обговорення:

З 12 лютого по 26 лютого 2024 року.

8. Форма громадського обговорення:

Електронна консультація.

9. Подання пропозицій і зауважень за формою:

До 26 лютого 2024 року прохання подати відповідні пропозиції або зауваження.

Прізвище __________________________________________________________

Ім’я ______________________________________________________________

По батькові ________________________________________________________

Організація (установа) _______________________________________________

Посада ____________________________________________________________

Тел./факс/ e-mail ____________________________________________________

Пропозиції _________________________________________________________

10. Адреса подання пропозицій і зауважень, що винесене на громадське обговорення:

Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), пл. Бессарабська, 2, м. Київ, 01004, е-mail: [email protected].

11. Прізвище, ім'я, по батькові відповідальної особи:

Лобуренко Наталія Олександрівна – заступник начальника управління – начальник відділу підприємництва та інфраструктури управління промисловості, підприємництва та регуляторної політики Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації.).

12. Строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення:

Звіт за результатами обговорення буде оприлюднений на Єдиному веб-порталі територіальної громади міста Києва не пізніше, ніж за два тижні після закінчення обговорення.

Перейти до спискуВерсiя для друку