Головна  →  Звіти  →  27 жовтня 2022

Звіт про проведене громадське обговорення проєкту розпорядження начальника Київської міської військової адміністрації «Про встановлення тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів, які надаються Комунальним підприємством «Київтранспарксервіс»

1. Орган виконавчої влади, який проводить обговорення:

Департамент економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

2. Питання або назва проєкту акта, винесеного на обговорення:

Проєкт розпорядження начальника Київської міської військової адміністрації «Про встановлення тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів, які надаються Комунальним підприємством «Київтранспарксервіс».

3. Інформація про осіб, що взяли участь у обговоренні:

Мешканці міста Києва – відвідувачі офіційного Інтернет-порталу Київської міської державної адміністрації. В обговоренні проєкту прийняли участь 24 користувачі, з яких підтримало проєкт розпорядження 13 користувачів, не підтримали проєкт розпорядження – 11, запропоновано пропозицій - 6.

4. Інформація про пропозиції, що надійшли до органу виконавчої влади за результатами обговорення:
 

 

№ п/п

ПІБ, дата та час отримання зауваження або пропозиції

Текст зауваження або пропозиції

Враховано /
не враховано

Підстава не врахування пропозиції

 

1.

Олександр Антонюк 07.10.2022
14:49
(Пропозиція)

Ці тарифи мають бути доступними для тих, хто паркує машину поряд з місцем роботи. Якщо влада починає жорстко викручувати руки, то це не призведе до того, що всі підкоряться і стануть платити по понад 5000 гривень на місяць за те, щоб припаркувати машину. Машини продовжать паркувати де попало. Крім того треба ще врахувати, що ці паркувальні майданчики насправді часто зовсім не облаштовані — просто синя лінія на проїзний частині або й на тротуарі, навіть бровка для заїзду далеко не завжди. При цьому біля аптек, лікарень і подібних обʼєктів їх найчастіше взагалі немає, або вони розраховані на 20% від потреби.

Моя пропозиція полягає у тому, що за годину паркування нехай так і буде, як у пропозиції КМДА, однак абонементи повинні давати більш суттєву знижку і бути доступними широкому загалу. Наприклад, 80-100 грн на день або 1000-1500 грн на місяць було би більш розумним тарифом.

Не враховано

Формування тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів (далі – послуги) здійснюється відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2010 № 258 (далі –Порядок).

Порядком не передбачений механізм формування вартості абонементних талонів із знижками. У зв’язку 

з цим вартість абонементних талонів визначена з урахуванням зацікавленості споживачів, а також збалансування можливостей розвитку паркувального простору столиці.

Перелік відведених майданчиків для паркування транспортних засобів на вулицях і дорогах міста Києва, обладнання та функціонування яких забезпечується Комунальним підприємством

«Київтранспарксервіс», затверджено наказом Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)від 25 березня  2021 року № Н-67 (у редакції наказу Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 21 січня 2022 року № Н-5). Облаштування майданчиків для платного паркування транспортних засобів здійснюється відповідно до Правил паркування транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1342 (далі – Правила), схем організації дорожнього руху, ДСТУ 4100:2014 «Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування», ДСТУ 2587:2010 «Безпека дорожнього руху. Розмітка дорожня. Загальні технічні вимоги. Методи контролювання. Правила застосування» тощо.

Питання щодо не достатньої кількості паркувальних місць не стосується змісту проєкту розпорядження та буде направлено за належністю для відповідного розгляду.

2.

Олег Прис
07.10.2022
16:44
(Пропозиція)

Економічно обгрунтованих тарифів на послуги паркування транспортних засобів у місті Києві я не знайшов і не побачив. Немає карти що надає інформацію стосовно місць розташування майданчиків по територіальним зонам. Мені здається треба більше інформації.

Не враховано

Відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення» державні регульовані ціни повинні бути економічно обґрунтованими, тобто відшкодовувати витрати на виробництво товару або надання послуги та забезпечувати прибуток. Формування тарифів на послуги здійснюється відповідно до Порядку. Економічно обґрунтовані тарифи на послуги з користування відведеними майданчиками для платного паркування транспортних засобів, які надаються КП «Київтранспарксервіс», становлять 35,00 грн з ПДВ за

1 місце за 1 годину в І територіальній зоні платного паркування, 25,00 грн та 5,00 грн відповідно в ІІ та ІІІ територіальних зонах платного паркування.

Діючим законодавством не передбачені вимоги щодо оприлюднення розрахунків економічно обґрунтованих тарифів, що підлягають державному регулюванню. Межі територіальних зон платного паркування транспортних засобів визначені розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 09.07.2021 № 1528.

З актуальною мапою розташування відведених майданчиків для паркування транспортних засобів на вулицях і дорогах міста Києва, обладнання та функціонування яких забезпечується КП «Київтранспарксервіс», та вартістю паркування на них можна ознайомитися в цифровому додатку «Київ цифровий» в розділі «Погодинне паркування».

 

3.

Рудинштейн Григорій 07.10.2022
17:26
(Пропозиція)

Не бачу обгрунтування тарифів. В першу чергу повинна вестись боротьба за дисципліну сплати і паркування, а не 

збільшення тарифів. При покращенні дисципліни можливо тариф може бути менший.

Також має бути передбачене пріоритетне паркування для місцевих мешканців (дім, вулиця, квартал), з іншим тарифом.

Не враховано

Відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення» державні регульовані ціни 

повинні бути економічно обґрунтованими, тобто відшкодовувати витрати на виробництво товару або надання послуги та забезпечувати прибуток. Формування тарифів на послуги здійснюється відповідно до Порядку. Економічно обґрунтовані тарифи на послуги з користування відведеними майданчиками для платного паркування транспортних засобів, які надаються КП «Київтранспарксервіс», становлять 35,00 грн з ПДВ за 1 місце за 1 годину в І територіальній зоні платного паркування, 25,00 грн та 5,00 грн відповідно в ІІ та ІІІ територіальних зонах платного паркування.

Діючим законодавством не передбачені вимоги щодо оприлюднення розрахунків економічно обґрунтованих тарифів, що підлягають державному регулюванню. Питання щодо дисципліни оплати послуг, а також пріоритетного паркування для місцевих мешканців (дім, вулиця, квартал) не стосується змісту проєкту розпорядження та будуть направлені за належністю для відповідного розгляду.

 

4.

Олександр Волошин 07.10.2022
18:20
(Власна редакція)

Необхідно визначити, що є власне послугою.

Якщо визначено, що послуга надається з 8 до 22, то в чому відмінність коли авто припарковпне в період надання послі, і якщо по за періодом надання послуги?

Не враховано

Організація та порядок паркування транспортних засобів на вулицях і дорогах населених пунктів регламентовано Правилами. Відповідно до Правил режим роботи майданчиків для паркування, що перебувають у комунальній власності, встановлюють органи місцевого самоврядування, а приватних - оператор за погодженням з органами місцевого самоврядування. Згідно Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 № 1051/1051, режим роботи майданчиків для платного паркування визначається оператором. Наказом по КП «Київтранспарксервіс» встановлено наступний режим роботи відведених майданчиків: з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 22.00.

 

5.

Лариса Брідня 07.10.2022
18:34
(Власна редакція)

Паркування у 1 зоні - 25 грн/год Паркування у 2 зоні - 15 грн/год Паркування у 3 зоні - 5 грн/год

Не враховано

Відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення» державні регульовані ціни повинні бути економічно обґрунтованими, тобто відшкодовувати витрати на виробництво товару або надання послуги та забезпечувати прибуток. Формування тарифів на послуги здійснюється відповідно до Порядку. Економічно обґрунтовані тарифи на послуги з користування відведеними майданчиками для платного паркування транспортних засобів, які надаються КП «Київтранспарксервіс», становлять 35,00 грн з ПДВ за 1 місце за 1 годину в І територіальній зоні платного паркування, 25,00 грн та 5,00 грн відповідно в ІІ та ІІІ територіальних зонах платного паркування.

 

6.

Юрій Нечипоренко 12.10.2022
09:42
(Пропозиція)

Паркування у 1 зоні - 15 грн/год Паркування у 2 зоні - 10 грн/год Паркування у 3 зоні - 5 грн/год

Та навести порядок - прибрати "псевдопаркувальників" які вимагають готівку у водіїв на всіх муніципальних парковках міста Києва! Порошенка давно немає, а його бізнес досі процвітає.

Для киян зробити парковку безкоштовно. Всім іншим, у кого авто не на київський реєстрації, платно, та платно в'їзд в місто. Київ для киян повинен бути в першу чергу. Ми тут народились та живимо, а не як більшість гастролерів.

Не враховано

Відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення» державні регульовані ціни повинні бути економічно обґрунтованими, тобто відшкодовувати витрати на виробництво товару або надання послуги та забезпечувати прибуток. Формування тарифів на послуги здійснюється відповідно до Порядку. Економічно обґрунтовані тарифи на послуги з користування відведеними майданчиками для платного паркування транспортних засобів, які надаються КП «Київтранспарксервіс», становлять 35,00 грн з ПДВ за 1 місце за 1 годину в І територіальній зоні платного паркування, 25,00 грн та 5,00 грн відповідно в ІІ та ІІІ територіальних зонах платного паркування. Питання щодо дисципліни оплати послуг, а також пільгового паркування не стосується змісту проєкту розпорядження та будуть направлені за належністю для відповідного розгляду.

 

Усі пропозиції та зауваження, що надійшли під час обговорення проєкту розпорядження начальника Київської міської військової адміністрації і не стосуються його змісту, направлені за належністю.

5. Інформація про рішення, прийняті за результатами обговорення:

За результатами проведеного громадського обговорення щодо тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів, які надаються КП «Київтранспарксервіс», та вартості абонементних талонів на них, проєкт розпорядження начальника Київської міської військової адміністрації «Про встановлення тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів, які надаються Комунальним підприємством «Київтранспарксервіс» буде видано в редакції, яка запропонована для громадського обговорення.

Перейти до спискуВерсiя для друку