Головна  →  Звіти  →  11 березня 2016

Звіт про проведене громадське обговорення проекту розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 26 лютого 2015 року № 171 «Про встановлення тарифів на платні послуги з медичного обслуговування, які надаються лікувально-профілактичними комунальними закладами охорони здоров’я»

1. Орган виконавчої влади, який проводить обговорення:

Департамент економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

 

2. Питання або назва проекту акта, винесеного на обговорення:

Проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 26 лютого 2015 року № 171 «Про встановлення тарифів на платні послуги з медичного обслуговування, які надаються лікувально-профілактичними комунальними закладами охорони здоров’я»

 

3. Інформація про осіб, що взяли участь у обговоренні:

Мешканці міста Києва – відвідувачі офіційного Інтернет-порталу Київської міської державної адміністрації. В обговоренні проекту прийняли участь 29 користувачів, з яких підтримало проект розпорядження 25 користувачів, не підтримали проект розпорядження – 3, запропоновано пропозицій - 2.

 

4. Інформація про пропозиції, що надійшли до органу виконавчої влади за результатами обговорення:

№№ п/п

Пропозиції

Результат:

враховано/

не враховано

Підстава не врахування пропозиції

1.

Варто опрацювати заодно і механізм обліку витраченого на надання послуги часу, кількості наданих таких послуг, повноти збору та використання. А також зробити їх «доступними» до людей! Щоб кожен міг бачити скільки послуг в день може надавати в день КДЦ, коли є вільні «вікна» та легко «забронювати» (а через Інтернет – і заздалегідь оплатити) таку послугу!

Не враховано

Не стосується проекту розпорядження. Разом з тим, надана пропозиція буде направлена до Департаменту охорони здоров’я.

2.

Медична допомога в Україні є безкоштовною для населення і має такою бути. Нажаль, держава не хоче забезпечувати її всьому населенню. Тут же ми бачимо косметичні процедури в одному переліку з обстеженнями, які потрібні для диспансеризації населення і мають застосовуватись, пропоную звільнити з займаних посад автора цього пасквіля, а також зробити 2 різних документи, а саме слід спочатку створити перелік безплатний та таких для інвалідів першої-другої груп, а потім окремо затвердити косметологічну

службу.

 

Не враховано

Статтею 49 Конституції України кожному гарантовано право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування.

Відповідно до частини другої та третьої статті 8 Основ законодавства України про охорону здоров’я кожен громадянин має право на безоплатне отримання у державних та комунальних закладах охорони здоров’я медичної допомоги, до якої належать: екстрена медична допомога; первинна медична допомога; вторинна (спеціалізована), третинна (викокоспеціалізована), паліативна медична допомога, що надається за медичними показаннями у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що  забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я. При цьому перелік видів безоплатної медичної допомоги та обсяг такої допомоги визначено Програмою подання громадянам гарантованої державою безоплатної медичної допомоги, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 № 955.

Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 № 1138  затверджено Перелік  платних послуг, які можуть надавати заклади охорони здоров’я фізичним та юридичним особам, з урахуванням обмежень встановлених законодавством щодо надання громадянам гарантованої безоплатної медичної допомоги, в тому числі відповідним пільговим категоріям населення

До зазначеного переліку, окрім інших, входять косметологічна допомога, крім тієї, що подається за медичними показаннями тому видавати окреме розпорядження з цього приводу не є доцільним.

 

5. Інформація про рішення, прийняті за результатами обговорення:

Вказані пропозиції опрацьовані. З урахуванням зазначено, проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 26 лютого 2015 року № 171 «Про встановлення тарифів на платні послуги з медичного обслуговування, які надаються лікувально-профілактичними комунальними закладами охорони здоров’я» буде видано в редакції, яка запропонована для громадського обговорення.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку