Головна  →  Звіти  →  14 червня 2017

Звіт про проведене громадське обговорення проекту розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті, який працює звичайному режимі руху»

1. Орган виконавчої влади, який проводить обговорення:

Департамент економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

2. Питання або назва проекту акта, винесеного на обговорення:

Проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті, який працює звичайному режимі руху»

3. Інформація про осіб, що взяли участь у обговоренні:

Мешканці міста Києва – відвідувачі офіційного Інтернет-порталу Київської міської державної адміністрації. В обговоренні проекту прийняли участь 360 користувачів, з яких підтримало проект розпорядження 320 користувачів, не підтримали проект розпорядження - 39, запропоновано пропозицій - 13.

4. Інформація про пропозиції, що надійшли до органу виконавчої влади за результатами обговорення:

Пропозиції

Результат враховано/ не враховано

Підстава не врахування пропозиції

1

Незгода з підвищенням тарифів на перевезення пасажирів

 

 

Не враховано

 

Тарифи на послуги з перевезення пасажирів міським пасажирським транспортом, який працює у звичайному режимі руху (далі – тарифи на перевезення), діють в м. Києві з лютого 2015 року.

За період дії тарифів в економіці країни відбулись певні зміни, в т.ч. зросла мінімальна заробітна плата в 2,6 раза (з 1 218 до 3 200 грн), витрати на електричну енергію підвищились в 4,6 раза (з 0,419 до 1,94 грн/кВт-год (у травні 2017 року)) внаслідок переведення з 2017 року підприємств міського електротранспорту з категорії споживачів електричної енергії «населення» до категорії «інші споживачі (ІІ клас напруги)», дизельного пального в 1,4 раза (з 16,00 до 23,15 грн/л) тощо.

Таке здорожчення не могло не позначитись на вартості перевезень пасажирів.

За розрахунками підприємств транспорту економічно обґрунтовані тарифи на 2017 рік на перевезення пасажирів становлять: 6,64 грн - на проїзд метрополітеном, 6,91 грн – на проїзд наземними видами транспорту (трамвай, тролейбус, автобус, фунікулер) та 15,39 грн – на проїзд міською електричкою.

Разом з тим, розуміючи соціальну значимість послуг з перевезення пасажирів транспортом, який працює у звичайному режимі руху, та соціальний стан киян прийнято рішення щодо підвищення тарифів на перевезення лише на 1,00 грн, пропорційного збільшення вартості проїзних квитків та залишення системи знижок у разі одночасного придбання декількох поїздок на безконтактну пластикову картку у метрополітені.

Проїзд пільгових категорій громадян відповідно до вимог законодавства залишається безоплатним.

2

Пропоную п. 10 викласти у наступній редакції: 

10. Це розпорядження є чинним з 15 липня 2017 року по 15 липня 2018 року включно.

Тому, що повинен бути системний підхід до таких переглядів. Наведені обґрунтування, хіба не дають можливості зробити аналіз рентабельності на певний час?

Живемо як у Африці, а прагнемо до Європи. 

У Радянському Союзі проблем з плановим веденням господарства не було. Може треба повчитися у СРСР? 

Замість 15 липня 2018 необхідно навести обґрунтовану дату та починати будувати життя в країні передбачуване.

Не враховано

Пропозиція є слушною та може бути реалізована після запровадження електронного квитка, який забезпечить прозорість обліку пасажиропотоку.

Разом з тим вважаємо, що це питання доцільно розглядати одночасно з формуванням бюджету міста на наступний рік.

 

3

Спочатку покращити рівень обслуговування на громадському транспорті, а вже потім -- можливе підвищення тарифів! зокрема, на наземному транспорті: збільшити кількість рухомого складу, зменшити інтервали (хоча б до того рівня, який був перед останніми виборами Київського міського голови), вмикати кондиціонери за спекотної погоди, встановити в салонах достатню кількість справних компостерів (а не 2-3 на салон довгоміра!), зобов'язати водіїв тролейбусів та автобусів під'їжджати впритул до бордюру на зупинці!

Не враховано

 

Не належить до суті розпорядження. Пропозиція буде направлена за належністю для врахування в подальшій роботі при організації транспортного обслуговування.

Одночасно зазначаємо, що передумовою для надання якісних послуг є забезпечення в повному обсязі витрат підприємств транспорту на надання цих послуг.

 

 

4

Пропоную пункт 6. викласти в редакції

6. Кількість поїздок, яка може бути одноразово придбана на пластикову безконтактну картку, не може перевищувати 512 одиниць. Загальна кількість поїздок, яка може бути придбана на пластикову безконтактну картку, не може перевищувати 1024 одиниць.

Не враховано

 

 

За розрахунками КП «Київський метрополітен» економічно обґрунтований тариф на 2017 рік на перевезення пасажирів становить 6,64 грн. Враховуючи, що тариф на перевезення пасажирів пропонується підвищити лише на 1 грн, реалізація Вашої пропозиції, яка ідентична введенню річного проїзного квитка, з однієї сторони може негативно позначитись на фінансовому стані КП «Київський метрополітен», з іншої сторони – не користуватиметься попитом у пасажирів, оскільки потребує одночасного витрачання значних коштів.

5

10 гривень в метрополітені

 

Не враховано

За розрахунками КП «Київський метрополітен» економічно обґрунтований тариф на 2017 рік на перевезення пасажирів становить 6,64 грн.

Враховуючи соціальну значимість послуг з перевезення пасажирів транспортом, який працює у звичайному режимі руху, та соціальний стан киян прийнято рішення щодо підвищення тарифів на перевезення лише на 1,00 грн та пропорційного збільшення вартості проїзних квитків з залишенням системи знижок у разі придбання декількох поїздок на безконтактну пластикову картку у метрополітені.

6

Підтримка підготовленого проекту розпорядження

Враховано

 

 

7

7 грн в метрополітені. Це обґрунтована ціна. В маршрутці 6 грн, в який спекотно, та в пробках можеш простояти.

 

Не враховано

За розрахунками КП «Київський метрополітен» економічно обґрунтований тариф на 2017 рік на перевезення пасажирів становить 6,64 грн.

Враховуючи соціальну значимість послуг з перевезення пасажирів транспортом, який працює у звичайному режимі руху, та соціальний стан киян прийнято рішення щодо підвищення тарифів на перевезення лише на 1,00 грн.

8

Підвищити проїзд в метро до 8 грн, а в іншому громадському транспорті 6 грн. Щоб був економічно обґрунтований тариф, і КП «Київський метрополітен» та КП «Київпастранс» став прибутковим і зміг покращувати сервіс і оновлювати рухомий склад. А гроші які зекономить місто, на тому що не буде фінансувати збитковий громадський транспорт пустити на покращення життя киян, щоб вони не відчули це підвищення

 

 

Не враховано

Пропозиція в частині встановлення тарифів на перевезення пасажирів на  економічно обґрунтованому рівні та, відповідно, спрямування вивільнених коштів на покращення якості обслуговування та оновлення рухомого складу підприємств транспорту є слушною. Разом з тим враховуючи соціальну значимість послуг з перевезення пасажирів та соціальний стан киян прийнято рішення щодо підвищення тарифів на перевезення лише на 1,00 грн та пропорційного збільшення вартості проїзних квитків з залишенням системи знижок у разі придбання декількох поїздок на безконтактну пластикову картку у метрополітені.

9

Включити в перелік проїзних квитків на 3 види транспорту автобус-трамвай-метро, автобус-тролейбус-метро

 

Не враховано

Пропозиція є слушною та буде запроваджена при введенні в обіг електронного квитка на проїзд міським пасажирським транспортом, оскільки потребує доопрацювання існуючої автоматизованої системи проходу пасажирів.

10

Пропоную не підвищувати тарифи! А зобов'язати всіх працівників КП «Київський метрополітен»

 та КП «Київпастранс» платити за свій проїзд (а не показувати Службовий) - і будуть гроші!!!!! Люди які працюють на виробництві ТЕЦ-їм же не дають безкоштовно гарячу воду чи опалення (і скидок не роблять!!!!!)

Не враховано

Право безоплатного проїзду працівникам КП «Київський метрополітен» та КП «Київпастранс» визначено на державному рівні Законом України «Про міський електричний транспорт».

 

 

11

Доброго дня! Пропоную не підвищувати тарифи! А зобов'язати всіх працівників КП «Київський метрополітен» та КП «Київпастранс» платити за свій проїзд (а не показувати Службовий) - і будуть гроші!!!!! Люди які працюють на виробництві ТЕЦ-їм же не дають безкоштовно гарячу воду чи опалення(і скидок не роблять!!!!!) 

Но Вы корда идете на работу то на проходной не платите.

А мне предлагаете платить? Жутькакинтересно.

Не враховано

 

Право безоплатного проїзду працівникам КП «Київський метрополітен» та КП «Київпастранс» визначено на державному рівні Законом України «Про міський електричний транспорт».

 

 

12

 

 

КП «Київський метрополітен» та КП «Київпастранс» повинні розвиватись та поліпшувати обслуговування!

Для цього необхідно підвищення проїзду. Пропоную:

1. Якщо економічно обґрунтований тариф 7-8 грн, то і треба підвищувати до нього!

2. Переглянути перелік пільговиків і залишити тільки категорії соціально не захищені.

 

 

Не враховано

 

 

Пропозиція в частині встановлення тарифів на перевезення пасажирів на  економічно обґрунтованому рівні є слушною, але враховуючи соціальну значимість послуг з перевезення пасажирів транспортом, який працює у звичайному режимі руху, та соціальний стан киян прийнято рішення щодо підвищення тарифів на перевезення лише на 1,00 грн та пропорційного збільшення вартості проїзних квитків з залишенням системи знижок у разі придбання декілька поїздок на безконтактну пластикову картку у метрополітені.

Пропозиція щодо перегляду пільгових категорій громадян не належить до суті розпорядження, оскільки при формуванні тарифів враховується загальний обсяг перевезених пасажирів (платних і безоплатних).

13

Нинішня вартість квитків відповідає існуючому рівню обслуговування пасажирів. Залишити вартість без змін.

 

 

Не враховано

Тарифи на послуги з перевезення пасажирів міським пасажирським транспортом, який працює у звичайному режимі руху (далі – тарифи на перевезення), діють в м. Києві з лютого 2015 року.

За період дії тарифів в економіці країни відбулись певні зміни, в т.ч. зросла мінімальна заробітна плата в 2,6 раза (з 1 218 до 3 200 грн), витрати на електричну енергію підвищились в 4,6 раза (з 0,419 до 1,94 грн/кВт-год (у травні 2017 року)) внаслідок переведення з 2017 року підприємств міського електротранспорту з категорії споживачів електричної енергії «населення» до категорії «інші споживачі (ІІ клас напруги)», дизельного пального в 1,4 раза (з 16,00 до 23,15 грн/л) тощо.

Таке здорожчення не могло не позначитись на вартості перевезень пасажирів.

За розрахунками підприємств транспорту економічно обґрунтовані тарифи на 2017 рік на перевезення пасажирів становлять: 6,64 грн - на проїзд метрополітеном, 6,91 грн – на проїзд наземними видами транспорту (трамвай, тролейбус, автобус, фунікулер) та 15,39 грн – на проїзд міською електричкою, в той час як доходи від перевезення одного платного пасажира в умовах збереження діючих тарифів становлять 3,74 грн, 2,86 грн та 3,72 грн відповідно.

Розуміючи соціальну значимість послуг з перевезення пасажирів транспортом, який працює у звичайному режимі руху, та соціальний стан киян прийнято рішення щодо підвищення тарифів на перевезення лише на 1,00 грн, пропорційного збільшення вартості проїзних квитків та залишення системи знижок у разі одночасного придбання декількох поїздок на безконтактну пластикову картку у метрополітені.

При запропонованій системі оплати пасажири матимуть можливість сплачувати за проїзд у метрополітені від 3,87 до 5,00 грн, в наземних видах транспорту (автобус, трамвай, тролейбус, фунікулер) – від 2,83 до 4,00 грн, міською електричкою – від 3,17 до 5,00 грн.

Проїзд пільгових категорій громадян відповідно до вимог законодавства залишається безоплатним.

 

5. Інформація про рішення, прийняті за результатами обговорення:

За результатами проведеного громадського обговорення проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті, який працює у звичайному режимі руху» буде видано в редакції, яка запропонована для громадського обговорення.

Перейти до спискуВерсiя для друку