Головна  →  Звіти  →  13 травня 2017

Звіт про проведене громадське обговорення проекту розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) «Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 24 вересня 2014 року № 1055 «Про встановлення тарифів на платні послуги зі стоматологічної допомоги, які надаються державними та комунальними закладами охорони здоров’я у м. Києві»

1. Орган виконавчої влади, який проводить обговорення:

Департамент економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

2. Питання або назва проекту акта, винесеного на обговорення:

Проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 24 вересня 2014 року № 1055 «Про встановлення тарифів на платні послуги зі стоматологічної допомоги, які надаються державними та комунальними закладами охорони здоров’я у м. Києві»

3. Інформація про осіб, що взяли участь у обговоренні:

Мешканці міста Києва – відвідувачі офіційного Інтернет-порталу Київської міської державної адміністрації. В обговоренні проекту прийняли участь 26 користувачів, з яких підтримало проект розпорядження 15 користувачів, не підтримали проект розпорядження -11, запропоновано пропозицій - 2.

4. Інформація про пропозиції, що надійшли до органу виконавчої влади за результатами обговорення:

№ п/п

Пропозиції

Результат:

враховано/

не враховано

Підстава не врахування пропозиції

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Витрати на видалення потрібно зменшити! В людини може не бути грошей під час загострення (340 грн!!)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не враховано

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Згідно опублікованого проекту розпорядження тариф на послугу  «видалення зуба просте» (код 262) становить 65,10 грн.; тариф на послугу  «видалення зуба складне» (код 289) – 143,40 грн.(вартість знеболювання сплачується додатково).

Тарифи на платні медичні послуги розраховуються виходячи із планових витрат конкретного підприємства,  пов’язаного з наданням послуг, кваліфікації фахівців, які надають послугу, обладнання тощо.

Згідно Закону «Про ціни і ціноутворення» установлення органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування тарифів в розмірі, нижчому від економічно обґрунтованого розміру, без визначення джерел для відшкодування різниці між такими розмірами за рахунок коштів бюджетів не допускається і може бути оскаржено в судовому порядку.

Відповідно до статті 8 Основ законодавства про охорону здоров’я кожен громадянин має право на безоплатне отримання в закладах охорони здоров’я медичної допомоги, до якої належать: екстрена медична допомога; первинна медична допомога; вторинна (спеціалізована), третинна (високоспеціалізована), паліативна медична допомога, що надається за медичними показаннями. При цьому перелік видів та обсягів безоплатної медичної допомоги визначено Програмою подання громадянам гарантованої державою безоплатної медичної допомоги, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 № 955

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.96 р. № 1138 затверджено Перелік платних послуг, які можуть надавати заклади охорони здоров’я фізичним та юридичними особам, з урахуванням обмежень, встановлених законодавством щодо надання громадянам гарантованої безоплатної медичної допомоги, в тому числі пільговим категоріям населення.

 2.

 За что мы платим налоги?

 Не враховано

 Статтею 49 Конституції України кожному гарантовано право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування.

При цьому, відповідно до статті 8 Основ законодавства про охорону здоров’я кожен громадянин має право на безоплатне отримання в закладах охорони здоров’я медичної допомоги, до якої належать: екстрена медична допомога; первинна медична допомога; вторинна (спеціалізована), третинна (високоспеціалізована), паліативна медична допомога, що надається за медичними показаннями. При цьому перелік видів та обсягів безоплатної медичної допомоги визначено Програмою подання громадянам гарантованої державою безоплатної медичної допомоги, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 № 955.

5.  Інформація про рішення, прийняті за результатами обговорення:

Вказані пропозиції опрацьовані. З урахуванням зазначеного проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 24 вересня 2014 року № 1055 «Про встановлення тарифів на платні послуги зі стоматологічної допомоги, які надаються державними та комунальними закладами охорони здоров’я у м. Києві» буде видано в редакції, яка запропонована для громадського обговорення. 

Перейти до спискуВерсiя для друку