КМДА Київська міська державна адміністрація


12 серпня 2016

Звіт про проведене громадське обговорення проекту розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) «Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 26 лютого 2015 року № 171 «Про встановлення тарифів на платні послуги з медичного обслуговування, які надаються лікувально-профілактичними комунальними закладами охорони здоров’я»

1. Орган виконавчої влади, який проводить обговорення:

Департамент економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

 

2. Питання або назва проекту акта, винесеного на обговорення:

Проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про внесення змін до розпорядження  виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 26 лютого 2015 року № 171 «Про встановлення тарифів на платні послуги з медичного обслуговування, які надаються лікувально-профілактичними комунальними закладами охорони здоров’я»

 

3. Інформація про осіб, що взяли участь у обговоренні:

Мешканці міста Києва – відвідувачі офіційного Інтернет-порталу Київської міської державної адміністрації. В обговоренні проекту прийняли участь 50 користувачів, з яких підтримало проект розпорядження 44 користувачів, не підтримали проект розпорядження – 6, запропоновано пропозицій - 2.

 

4. Інформація про пропозиції, що надійшли до органу виконавчої влади за результатами обговорення:

№ п/п

Пропозиції

Результат:

враховано/

не враховано

Підстава не врахування пропозиції

1.

Комунальні лікувальні заклади завжди повинні надавати всі свої послуги безкоштовно, тобто фінансуватися з податків громади.

Не враховано

 Не стосується проекту розпорядження.

Статтею 49 Конституції України кожному гарантовано право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування.

Відповідно до статті 8 Основ законодавства України про охорону здоров’я кожен громадянин має право на безоплатне отримання в закладах охорони здоров’я медичної допомоги, до якої належать: екстрена медична допомога; первинна медична допомога; вторинна (спеціалізована), третинна (високоспеціалізована), паліативна медична допомога, що надається за медичними показаннями. При цьому перелік видів та обсягів безоплатної медичної допомоги визначено Програмою подання громадянам гарантованої державою безоплатної медичної допомоги, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 № 955.

Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 № 1138 затверджено Перелік  платних послуг, які можуть надавати заклади охорони здоров’я фізичним та юридичним особам, з урахуванням обмежень, встановлених законодавством щодо надання громадянам гарантованої безоплатної медичної допомоги.

2.

 Має бути спочатку створено перелік бескоштовних послуг для всіх мешканців за місцем проживання та додатковий перелік безоплатних медпослуг для інвалідів та пенсіонерів за віком, а також механізм відшкодування плати за такі медпослуги малозабезпеченим особам (не з числа пенсіонерів за інвалідністю чи віком) через Управління Соцзахисту, а потім лише можна обговорювати перелік всіх інших послуг та обґрунтованість тарифів; консультація лікаря в Києві для киян  не може бути платною, як і ЕКГ хоч вдома, ін’єкції, фізіотерапія, загальні аналізи крові та сечі і т.п. Відсутність повноцінного фінансування ЛПУ виникла через небажання  київради.

Не враховано

Не стосується проекту розпорядження.

Статтею 49 Конституції України кожному гарантовано право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування.

Відповідно до статті 8 Основ законодавства України про охорону здоров’я кожен громадянин має право на безоплатне отримання в закладах охорони здоров’я медичної допомоги, до якої належать: екстрена медична допомога; первинна медична допомога; вторинна (спеціалізована), третинна (високоспеціалізована), паліативна медична допомога, що надається за медичними показаннями. При цьому перелік видів та обсягів безоплатної медичної допомоги визначено Програмою подання громадянам гарантованої державою безоплатної медичної допомоги, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 № 955.

Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 № 1138 затверджено Перелік  платних послуг, які можуть надавати заклади охорони здоров’я фізичним та юридичним особам, з урахуванням обмежень, встановлених законодавством щодо надання громадянам гарантованої безоплатної медичної допомоги. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 № 1138 лабораторні, діагностичні та консультативні послуги (до яких відносяться консультація лікаря, ЕКГ, аналізи   тощо) є платними лише при відсутності направлення лікаря.                          

5. Інформація про рішення, прийняті за результатами обговорення:

Вказані пропозиції опрацьовані. З урахуванням зазначеного проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 26 лютого 2015 року № 171 «Про встановлення тарифів на платні послуги з медичного обслуговування, які надаються лікувально-профілактичними комунальними закладами охорони здоров’я» буде видано в редакції, яка запропонована для громадського обговорення. 



При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.